Pytania Odpowiedzi

RATHDOWNEY / HDI

Kim jesteśmy?

Rathdowney Resources Ltd. jest kanadyjską firmą z branży poszukiwania i wydobycia surowcw mineralnych, ktrej działania koncentrują się na poszukiwaniu i ocenie złż cynku i ołowiu. Firma ta jest notowana na Kanadyjskiej Giełdzie TSX.
Rathdowney Polska Sp. z o.o. (RTH) jest podmiotem zależnym Rathdowney Resources Ltd. Firma Rathdowney należy do jednych z pierwszych międzynarodowych firm poszukujących i wydobywających surowce mineralne, inwestujących w Polsce. Prowadząc projekt badawczy od 2008 r., wykorzystuje najlepsze techniki i metodologie oceny zasobw mineralnych, a także znacząco redukuje ryzyko techniczne związane z definiowaniem zasobw zgodnie ze wspłczesnymi wymaganiami.
Rathdowney jest podmiotem stowarzyszonym Hunter Dickinson Inc. (HDI), zdywersyfikowanej, globalnej grupy eksploracyjnej i wydobywczej, cieszącej się sukcesami w dziedzinie surowcw mineralnych od ponad 25 lat.

Jakie jest doświadczenie Rathdowney (HDI) w zakresie poszukiwań i eksploatacji zasobw mineralnych?

Rathdowney angażuje w swj projekt zespł międzynarodowych, najlepszej klasy specjalistw w dziedzinie geologii, hydrogeologii i środowiska, ktrzy zdobywają doświadczenie w rżnych projektach poszukiwawczych i eksploatacyjnych na całym świecie.
Ponadto, firma jest pomiotem stowarzyszonym Hunter Dickinson Inc. (HDI), globalnej grupy z branży poszukiwawczej i wydobywczej, cieszącej się sukcesami w dziedzinie surowcw mineralnych od ponad 25 lat. HDI świadczy usługi w zakresie zarządzania oraz usługi techniczne na rzecz rozwijających się firm działających w dziedzinie poszukiwania i zagospodarowywania zasobw mineralnych. HDI posiada możliwości techniczne i doświadczenie w zarządzaniu projektami od procesu poszukiwań, poprzez proces uzyskiwania zezwoleń, budowę zakładu grniczego, aż do doprowadzenia do stabilnej i zyskownej działalności grniczą. Grupa HDI obejmuje 19 firm działających w Kanadzie, USA, Irlandii, Meksyku i RPA, ktre koncentrują się na poszukiwaniu i wydobyciu cynku, ołowiu, złota, srebra, miedzi i diamentw. Jeden z największych projektw eksploatacji miedzi na świecie jest prowadzony przez Northern Dynasty Minerals Ltd, ktra to firma jest rwnież podmiotem stowarzyszonym z HDI.