Zapraszamy do zapoznania się z informacjami prasowymi publikowanymi sukcesywnie na stronie internetowej firmy Rathdowney Resources, przetłumaczonymi na język polski. Informacje w oryginalnej, anglojęzycznej formie dostępne są na stronie Tu podaj tekst alternatywny 20 listopada 2011 firma Rathdowney Polska, została wyrżniona nagrodą "Kulturalniak 2011" przyznawaną dla firm i osb prywatnych wspierających Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Nagroda ta przyznawana jest corocznie w dowd wdzięczności za wspieranie życia kulturalnego gminy Łazy, w szczeglności wydarzeń kulturalnych i artystycznych realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

"Kulturalniak 2011" jest istotnym wyrżnieniem firmy Rathdowney Polska. Pokazuje, że przyjęte przez Rathdowney Polska zobowiązanie do działania na rzecz zrwnoważonego rozwoju regionu, poprzez wspieranie lokalnych inicjatyw uwzględniających aspiracje mieszkańcw, znajduje uznanie lokalnej społeczności. Rathdowney Polska została podczas wieczoru wyrżniona dwukrotnie -- znalazła się także w gronie firm i osb prywatnych, ktrym w czasie koncertu burmistrz Łaz, Maciej Kaczyński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, Maciejem Kubiczkiem, złożyli podziękowania za wsparcie organizacji tegorocznych Dożynek w Rokitnie Szlacheckim.

Wydarzenie uświetnił występ solistw Studia Piosenki (Olimpii Karbownik, Nicoli Kolankowskiej, Aleksandry Mogiły i Roberta Palki) oraz koncert Łazowskiej Orkiestry Instrumentalnej pod kierunkiem Jacka Dobrzańskiego.