Odpowiedzialne Gospodarowanie Zasobami Mineralnymi

Nowoczesne praktyki poszukiwawcze i wydobywcze znacznie rżnią się od tych z przeszłości. Dzisiejsze społeczeństwo oczekuje, że budowa kopalni będzie odbywać się w sposb małoinwazyjny, nienaruszający środowiska naturalnego, a dzięki niej powstaną nowe możliwości ekonomiczne, pozwalające na podniesienie stopy życiowej okolicznych mieszkańcw. Rathdowney Polska stosuje nowoczesną technologię i najlepsze techniki zarządzania, aby podczas realizacji Projektu OLZA sprostać oczekiwaniom społecznym i przyczynić się do zrwnoważonego rozwoju lokalnego.

Zasady Odpowiedzialnego Gospodarowania Zasobami Mineralnymi

Podczas realizacji Projektu OLZA z pełnym zaangażowaniem wspłpracujemy z jego interesariuszami, aby działać w sposb odpowiedzialny i jednocześnie przyczyniać się do zrwnoważonego rozwoju społeczności lokalnej oraz terenw naszej działalności.

Wszystkie nasze działania odbywają się zgodnie z poniższymi zasadami:

Zdrowie i Bezpieczeństwo Postępujemy w sposb odpowiedzialny, tak aby nasze działania chroniły zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracownikw i kontrahentw, a także członkw społeczności, w pobliżu ktrych działamy.
Zaangażowanie partnerwWspłpracujemy z rządem i władzami samorządowymi, społecznościami lokalnymi, instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi oraz wszystkimi grupami i osobami indywidualnymi zaangażowanymi w jakikolwiek sposb w nasze działania. Opieramy się na zasadach wzajemnego szacunku, uczciwości, transparentności oraz efektywnej konsultacji i aktywnego uczestnictwa wszystkich zainteresowanych stron.
Rozwj społecznościWspłpracujemy z kluczowymi interesariuszami, aby wspierać zrwnoważony rozwj społeczności lokalnych, poprzez inicjatywy oparte na miejscowych priorytetach i zmierzające do realizacji lokalnych celw i aspiracji.
Środowisko i społeczeństwo Planując i wdrażając nasze projekty stosujemy najlepsze metody zarządzania środowiskiem naturalnym, począwszy od etapu poszukiwań, a skończywszy na zamknięciu działań wydobywczych. Wychodzimy ponad nałożone na nas wymagania prawne krajw, na obszarze ktrych działamy i robimy znacznie więcej, by skutecznie chronić przyrodę i pomagać w rozwoju regionu.
Wykorzystywanie surowcw naturalnych Wysoko cenimy ziemię, wodę oraz zasoby energetyczne i używamy ich w sposb odpowiedzialny. Staramy się utrzymywać integralność i rżnorodność ekosystemw, a w związku z tym stosujemy zintegrowane podejście do eksploatacji.
Prawa człowiekaW naszych relacjach ze społecznościami lokalnymi, pracownikami i wszystkimi partnerami w pełni szanujemy prawa człowieka oraz zwyczaje i wartości lokalne.
Warunki pracy Naszym pracownikom zapewniamy sprawiedliwe, wolne od dyskryminacji traktowanie i rwne szanse rozwoju. Działamy zgodnie z prawem pracy i zatrudnienia, obowiązującym na terenie naszej działalności, a w relacjach kadra zarządzająca -- pracownicy dążymy do doskonałości.

Zasady Odpowiedzialnego Gospodarowania Zasobami Mineralnymi są wdrażane w Projekcie OLZA już w momencie planowania strategicznego i udoskonalane na każdym etapie projektu. Nasze działania prowadzimy zgodnie z międzynarodowymi standardami, kodeksami i praktykami stosowanymi na całym świecie w ramach zagospodarowywania złż surowcw mineralnych.