PROJEKT OLZA : http://www.projektolza.com/ : Mapa Strony

Aktualnosci

#March 01, 2019
Rathdowney ogłasza mianowanie Pana Dicka Whittingtona na stanowisko nowego Prezesa i CEO

 

1 marca, 2019 r., Vancouver, BC -- Rathdowney Resources Ltd. ("Rathdowney" lub "Spółka") (TSX‐V: RTH) pragnie poinformować, że Pan J.R.H. (Dick) Whittington objął stanowisko Prezesa i CEO Spółki. Pan Whittington dołączy ponadto do jej Zarządu.
Imponująca kariera Pana Whittingtona obejmuje ponad 40 lat w najlepszych przedsiębiorstwach wydobywczych w Kanadzie, Meksyku, Panamie, Papui Nowej Gwinei i Australii. Jego doświadczenie obejmuje stanowiska zarządzające wyższego szczebla i stanowiska kierownicze w kopalniach, w ramach pracy, na których zrealizował liczne studia wykonalności, wyceny kopalń, udostępnianie złóż, fazę produkcji górniczej, fuzje i przejęcia oraz przyczynił się do pozyskania ponad 1,3 miliarda dolarów finansowania dla dużych projektów.
"Cieszę się z objęcia kierownictwa Rathdowney i uczestniczenia we wzroście Spółki w czasie, gdy rozwijamy w Polsce Projekt Olza", stwierdził nowy Prezes i CEO Rathdowney, Dick Whittington. "Podczas niedawnej wizyty na terenie Projektu Olza miałem możność skontrolowania prac terenowych i wyników wierceń, jak również spotkania się z konsultantami Projektu. Jestem pod dużym wrażeniem prac wykonanych do tej pory", kontynuował Pan Whittington. "Widać wyraźnie, że stworzono podstawy, które umożliwią przeprowadzenie Projektu Olza przez etap uzyskiwania pozwoleń i udostępnienia, i docelowo pozwolą na stworzenie kopalni spełniającej światowe normy. Mocne wyniki wstępnej oceny techniczno-ekonomicznej w połączeniu z niedawnymi zwyżkami cen na rynku cynku, ołowiu i srebra sprawiają, że istnieje tu niezwykła szansa zarówno dla budowy kopalni, jak i zwiększenia potencjału społecznego i gospodarczego Polski."
Jako były Prezes i CEO Farallon Mining, Pan Whittington przeprowadził spółkę od etapu odkrycia złoża do fazy produkcji przemysłowej w czasie krótszym niż cztery lata. Pan Whittington, najpierw w imponującym stylu przeprowadził tę spółkę od fazy firmy poszukiwawczej do fazy średniej-wielkości producenta cynku, a następnie w styczniu 2011 roku umożliwił jej sprzedaż firmie Nyrstar za sumę 409 milionów dolarów.
W trakcie swej kariery, Pan Whittington wypracował silne stosunki na stopie zawodowej z liderami biznesu i agendami rządowymi w krajach, w których pracował. W Meksyku, efektem tego było utworzenie i objęcie przez Pana Whittingtona funkcji Prezesa Canadian Mining Task Force, organizacji, którą założył w celu reprezentowania interesów kanadyjskich firm górniczych i poszukiwawczych w Meksyku. Łączna kapitalizacja rynkowa firm reprezentowanych przez organizację Task Force wynosiła ponad 50 miliardów dolarów.
W uznaniu jego osiągnięć, Gubernator Generalny Kanady, Pani Michaelle Jean, uhonorowała Pana Whittingtona Złotym Medalem Gubernatora Kanady za jego wkład w umocnienie związków pomiędzy Kanadą i Meksykiem oraz za jego oddanie idei społecznej odpowiedzialności korporacyjnej w branży górniczej.
Pan Whittington znalazł się również w gronie trzech finalistów nagrody Przedsiębiorca Roku 2010 przyznawanej przez Ernst & Young (kategoria górnicza, region Pacyfiku). Uznanie to było wynikiem jego przedsiębiorczego podejścia do wprowadzenia Kopalni G-9 do fazy produkcji w niestandardowy sposób, a mianowicie z użyciem podejścia "Parallel Track". Dzięki takiemu podejściu, kopania G-9 mogła rozpocząć wydobycie terminowo i w ramach zakładanego budżetu w czasie krótszym niż cztery lata od odkrycia tego zupełnie nowego złoża.
Pan Whittington kształcił się w prestiżowej Royal School of Mines w Zjednoczonym Królestwie, gdzie uzyskał tytuł licencjata inżynierii górniczej. Ponadto, p. Whittington pracował w firmach górniczych mających siedziby w Meksyku Kootenay Silver i Great Panther Silver, jak też w kanadyjskiej spółce Northern Vertex.
Rathdowney pragnie wyrazić podziękowania Panu Robertowi Końskiemu za jego ciężką pracę dla naszej Spółki. Pan Koński będzie kontynuował swoją pracę skoncentrowaną na działalności Spółki w Polsce, jako Prezes i CEO Rathdowney Polska sp. z o.o.

 
#August 19, 2018
Gminne Dożynki 2018 w Turzy

 

Sołectwo Turza było gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Łazy. Uroczystości 19 sierpnia rozpoczęły się Mszą świętą polową, następnie wręczone zostały tradycyjne wieńce dożynkowe i chleby. Podczas Gminnego Święta Plonów tradycyjnie uhonorowani zostali rolnicy oraz inne branże związane z rolnictwem i ziemią. W obchody po raz kolejny włączyła się firma Rathdowney Polska wspierając organizację święta dożynkowego.

Po części oficjalnej nie zabrakło także ludowych występów, muzyki i wspólnej biesiady. Wystąpiły m.in. lokalne grupy śpiewacze oraz Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie. Zwieńczeniem zabawy dożynkowej była wspólna biesiada z zespołem 4Band.


   


 
#June 06, 2017
Zapraszamy mieszkańców powiatu zawierciańskiego do punktów informacyjnych dotyczących Projektu Olza

 

Pragniemy przypomnieć mieszkańcom o cyklicznych spotkaniach dotyczących projektu Olza w punktach informacyjnych na terenie czterech gmin powiatu zawierciańskiego.

Podczas spotkań mieszkańcy mogą zapoznać się z rezultatami prowadzonego przez nas projektu mającego na celu rozpoznanie, udokumentowanie i ewentualne zagospodarowanie rud cynku i ołowiu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dotychczasowymi wynikami badań geologicznych, środowiskowych, ekonomicznych oraz kolejnymi planowanymi etapami działań.

Przedstawiciele firmy są do Państwa dyspozycji w następujących terminach i lokalizacjach:

Łazy: Miejski Ośrodek Kultury w Łazach przy ulicy Kościuszki 5 , w każdy pierwszy czwartek miesiąca ,godz.:16.00-18.00.
Zawiercie: biuro informacyjne przy ulicy Sienkiewicza 16, w każdy drugi czwartek miesiąca, godz.:16.00-18.00.
Ogrodzieniec: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury przy ulicy Plac Wolności 24, w każdy trzeci czwartek miesiąca, godz.: 16.00-18.00.
Poręba: Miejski Ośrodek Kultury przy ulicy Mickiewicza 2, w każdy czwarty czwartek miesiąca, godz.: 16.00-18.00.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN I ZADAWANIA PYTAŃ

 
#December 09, 2016
Stypendia zostały wręczone

 W dniu 09-12-2016 odbyła się III Gala Wolontariatu w Łazach , podczas której zostały wręczone stypendia ufundowane m.in. przez firmę Rathdowney Polska.

Wsparcie finansowe na dalszą drogę edukacji otrzymała młodzież z powiatu zawierciańskiego oraz dalszych rejonów Polski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
#December 04, 2016
Firma Rathdowney Polska uhonorowana "Kulturniakiem 2016"

 
       


Kolejny rok, w którym firma Rathdowney Polska zostaje nagrodzona statuetką "Kulturniaka" przez Miejski Ośrodek kultury w Łazach.

W tym roku uroczysty koncert oraz wręczenie statuetek "Kulturniak 2016" odbyły się 4 grudnia o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Galę uświetniła Łazowska Orkiestra Instrumentalna w towarzystwie Joanny Janus, Patrycji Gotfryd, Hanny Błoch, Klaudii Bargieł.
Statuetki przyznawane są firmom, instytucją, jak i osobą wspierającym rozwój kultury.
 

Copyright © 2020 by Projekt Olza   All rights reserved worldwide.
For more information, send questions and comments to
This page was created on Wed Jul 1, 2020 at 10:13:13 PM Pacific Time.