PROJEKT OLZA : http://www.projektolza.com/ : Mapa Strony

Aktualnosci

#August 19, 2018
Gminne Dożynki 2018 w Turzy

 

Sołectwo Turza było gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Łazy. Uroczystości 19 sierpnia rozpoczęły się Mszą świętą polową, następnie wręczone zostały tradycyjne wieńce dożynkowe i chleby. Podczas Gminnego Święta Plonów tradycyjnie uhonorowani zostali rolnicy oraz inne branże związane z rolnictwem i ziemią. W obchody po raz kolejny włączyła się firma Rathdowney Polska wspierając organizację święta dożynkowego.

Po części oficjalnej nie zabrakło także ludowych występów, muzyki i wspólnej biesiady. Wystąpiły m.in. lokalne grupy śpiewacze oraz Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie. Zwieńczeniem zabawy dożynkowej była wspólna biesiada z zespołem 4Band.


   


 
#June 06, 2017
Zapraszamy mieszkańców powiatu zawierciańskiego do punktów informacyjnych dotyczących Projektu Olza

 

Pragniemy przypomnieć mieszkańcom o cyklicznych spotkaniach dotyczących projektu Olza w punktach informacyjnych na terenie czterech gmin powiatu zawierciańskiego.

Podczas spotkań mieszkańcy mogą zapoznać się z rezultatami prowadzonego przez nas projektu mającego na celu rozpoznanie, udokumentowanie i ewentualne zagospodarowanie rud cynku i ołowiu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dotychczasowymi wynikami badań geologicznych, środowiskowych, ekonomicznych oraz kolejnymi planowanymi etapami działań.

Przedstawiciele firmy są do Państwa dyspozycji w następujących terminach i lokalizacjach:

Łazy: Miejski Ośrodek Kultury w Łazach przy ulicy Kościuszki 5 , w każdy pierwszy czwartek miesiąca ,godz.:16.00-18.00.
Zawiercie: biuro informacyjne przy ulicy Sienkiewicza 16, w każdy drugi czwartek miesiąca, godz.:16.00-18.00.
Ogrodzieniec: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury przy ulicy Plac Wolności 24, w każdy trzeci czwartek miesiąca, godz.: 16.00-18.00.
Poręba: Miejski Ośrodek Kultury przy ulicy Mickiewicza 2, w każdy czwarty czwartek miesiąca, godz.: 16.00-18.00.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN I ZADAWANIA PYTAŃ

 
#December 09, 2016
Stypendia zostały wręczone

 W dniu 09-12-2016 odbyła się III Gala Wolontariatu w Łazach , podczas której zostały wręczone stypendia ufundowane m.in. przez firmę Rathdowney Polska.

Wsparcie finansowe na dalszą drogę edukacji otrzymała młodzież z powiatu zawierciańskiego oraz dalszych rejonów Polski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
#December 04, 2016
Firma Rathdowney Polska uhonorowana "Kulturniakiem 2016"

 
       


Kolejny rok, w którym firma Rathdowney Polska zostaje nagrodzona statuetką "Kulturniaka" przez Miejski Ośrodek kultury w Łazach.

W tym roku uroczysty koncert oraz wręczenie statuetek "Kulturniak 2016" odbyły się 4 grudnia o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Galę uświetniła Łazowska Orkiestra Instrumentalna w towarzystwie Joanny Janus, Patrycji Gotfryd, Hanny Błoch, Klaudii Bargieł.
Statuetki przyznawane są firmom, instytucją, jak i osobą wspierającym rozwój kultury.
 
#September 30, 2016
Rathdowney Polska funduje stypendia dla studentów z Gminy Łazy

 
   


Firma Rathdowney gościła na obchodach 10- lecia Klubu Seniora oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski . Podczas uroczystości przedstawiciele Stowarzyszenia wręczyli podziękowanie firmie Rathdowney za coroczne wsparcie finansowe organizacji poprzez ufundowanie stypendiów dla miejscowej młodzieży , która rozpoczęła swoją przygodę z uczelniami na terenie całego kraju.
 

Copyright © 2019 by Projekt Olza   All rights reserved worldwide.
For more information, send questions and comments to
This page was created on Tue Jun 18, 2019 at 3:54:00 AM Pacific Time.